Odpovede zo SEO poradne #1

10. 2. 2010

Tak a máme tu prvé kolo odpovedí, znovu zopakujem že budem rád, ak sa do diskusie zapoja aj ostatní a opäť sa nebojte pridať vaše otázky. Chcel by som však upozorniť, že v budúcnosti nebudem odpovedať na problémy týkajúce sa konkrétneho, na to sú tu platené konzultácie a seo služby. Pokladajte preto skôr všeobecné otázky, na ktoré rád zodpoviem.

Predsa ma napadla jedna vec:

Co sa povazujes za grey hat praktiky a su odhalitelne vyhladavacmi?

Ako každé „umelé“ snahy upraviť výsledky sú aj tieto šedé odhaliteľné. Ako ide vývoj vpred, tak sa mení názor na to čo je black hat, grey hat, blue hat. Napadá ma napríklad komentovanie dofollow blogov, odchytávanie expirovaných domén a stavanie webov s inou tématikou, alebo sa rovno presmerujú.  Dá sa tam zaradiť aj kupovanie odkazov, kedysi tam patril aj cloaking, atď. Ja toto moc neriešim, tieto veci nemajú do budúcna veľa šancí, takže idem len white hat cestou. Inak povedané, čo bolo kedysi šedé, môže byť dnes čierne.

Dobry vecer,
chcem poprosit o vas nazor.
Mam web s domenou napr. http://www.mojafirma.sk, ktorej dve hlavne sluzby su sluzba1 a sluzba2. Klient trval a je skalopevne presvedceny, ze vdaka vytvoreniu subdomen v tvare sluzba1.mojafirma.sk a sluzba2.mojafirma.sk sa dostane na klucove slova sluzba1 a sluzba2 na prve miesta v serp. Obidve subdomeny su presmerovane cez 301-tku na konkretne podstranky webu http://www.mojafirma.sk

Otazka, ma vyznam robit registraciu do katalogov pre obidve subdomeny?

Dakujem za precitanie a ochotu poradit,

Richard

Moc som nepochopil v čom ma byť ten trik so subdoménami, keď sú presmerované? Každopádne subdomény sa zakladajú za iným účelom ako dostať kľúčové slovo do url. Ak by tieto služby moc nesúviseli s obsahom stránky, subdomény by boli lepším riešením, ak súvisia, spravte kvalitné vsutpné stránky – klasicky.

Dobrý den, stále řeším otázku, proč na mých stránkách Google i další vyhledávači zařazují články do vyhledávače s obrovským zpožděním.

Například Google má v archívu stav zhruba z 20. prosince 2009 a vše novější nemá zaindexované.

Skúste získať nejaké odkazy, ak chcete rychlejšie indexovať, treba obsah pridávať pravidelne, dobré je použiť sitemap + rss. Ak budete odkazy smerovať priamo na članok využitím linkovacích služieb, o to lepšie. Napríklad som nenašiel (možno som sa zle díval) žiadny prelink na daný článok z indexu.

Dobrý den. Dovolím si zřejmě netradiční otázku: JAK NEPŘIJÍT O 1. MÍSTO NA GOOGLU A SEZNAMU?

Opäť sa budem opakovať, ale znovu stačia odkazy. Ak je to len jeden príspevok, zrejme to nebude konkurenčné spojenie, ale ani tým, že bude pribúdať nový obsah, by sa nič pokaziť nemalo, skôr naopak. Trochu to prelinkujte aj z nových článkov + priame odkazy z pr článkov, ak je to pre vás dôležité.