Začíname firemný blog

19. 11. 2009

Veľké veci sa dejú. Začíname firemný blog pre Seocentrum.sk. Doteraz som o SEO písal na Svetdomen.sk a hoci to malo medzi potencionálnymi klientmi úspech, predsa len písať na stránku firmy bude pre vás prínosnejšie. 

Čo stratím presunom zo starého blogu na nový?

Čitateľov – budem si musieť vybudovať novú základňu čitateľov, resp. upozorniť na presun kategórie.

Uznanie Googlu – Google si už zvykol, že píšem aj o SEO a tu začínam od nuly.

Zákazníkov – je dosť možné že prerušením písania prídem aj o zákazníkov.

Čo získam presunom?

Podporím web novým obsahom, novými linkami od čitateľov a tiež získam viac pozornosti od Google. Bude pribúdať len text z oboru, teda úzko zameraný obsah, a tak aj čitatelia aj Google budú presne vedieť čo tu nájdu.

Čo bude nové?

Chystám kategóriu venovanú len referenciám, teda lepšie povedané prípadovým štúdiám, kde podrobnejšie popíšem prácu pre klientov, čo na webe moc nejde. Vzájomné prelinkovanie medzi blogom a referenciami bude tiež super. Lepšie delenie kategórií pre ľahšiu orientáciu. Mám v pláne dať naprogramovať aj nejaké užitočné nástroje, aby to bolo všetko na jednom mieste. Seocentrum od teraz bude možné nájsť na facebooku, twitteri a samozrejme bude fungovať rss.

Na záver neostáva nič iné len poprosiť vás o pridanie do čítačky, či záložiek a komentovať. Verím, že sa tu vytvorí skvelá komunita, tak ako to bolo na Svetdomen.sk.